home
Společnost
Služby
Řešení
Migrace
AFOS
CEDAM
Technologie
Zákazníci
Partneři
Kontakty


bod Řešení bod AFOS
linka

AFOS

AFOS představuje obecně koncipovaný moderní front-end systém, který lze připojit k libovolnému back-end systému nebo k provozní aplikaci (legacy application) přes běžná síťová a databázová rozhraní. Systém AFOS byl navržen a vyvinut pro použití v bankovních informačních systémech, lze ho však úspěšně využít i v jiných oblastech.

Velkou výhodou AFOSu je, že nijak nezasahuje do existujícího back-end systému, který může dále pracovat nezávisle na AFOSu.

schema


AFOS se skládá ze dvou částí:
• AFOS FrameWork (AFOS FW)
• AFOS Business Logics (AFOS BL)

AFOS FrameWork
je aplikačně nezávislá část systému, ve které jsou implementovány neprocedurální generické funkce pro tvorbu interaktivních formulářů (obrazovek) s funkčností jednotlivých polí, která je obvykle požadována pro bankovní aplikace (práce s číselníky, kontrola syntaxe a sémantiky vstupních dat, on-line help, vícejazyčné prostředí atd.).

AFOS Business Logics
je část systému, ve které jsou implementovány všechny uživatelské funkce (Business Logics) pro danou aplikaci. AFOS BL je otevřený systém, obsahující některé předdefinované bankovní funkce, který lze snadno doplnit o nové funkčnosti dle potřeb zákazníka. Protože při vývoji nové rozsáhlé interaktivní aplikace je obvykle časově nejnáročnější práce s formuláři (tu plně pokrývá AFOS FW), je implementace nových aplikačních funkcí (Business Logics) velmi rychlá.

Základní varianty architektury AFOS
AFOS je front-end systém, který pro dosažení plné funkčnosti musí být připojen k back-end systému (legacy application). AFOS je v tomto směru velmi flexibilní a podporuje tři základní architektury, které se mezi sebou liší mírou on-line spojení klientské stanice, přímo pracující s AFOSem, s back-end systémem.

Varianta I - on-line spojení klienta AFOS s back-end systémem
Varianta II - on-line spojení klienta s AFOS (front-end) systémem, semi on-line spojení AFOS s back-end systémem
Varianta III - on-line spojení klienta s AFOS (front-end) systémem, batch on-line spojení AFOS s back-end systémem
 

 

© Level 10 spol. s r.o., všechna práva vyhrazena, webdesign www.jak.cz